Početna >

NAGRADA RTS-RBG-a ZA STUDENTE FILOZOFSKOG FAKULTETA

Studenti treće godine Žurnalistike Filozofskog fakulteta Ana Mijušković i Bogdan Dašić pobedili na konkursu za studentsku nagradu „Neda Depolo“ koju tradicionalno dodeljuje RTS- Radio Beograd. Žiri Radio Beograda nagradio je naše studente za  dokumentarnu reportažu „Mogu i hoću“. „Nagrađena radijska reportaža ima u žiži devojku koja je odrasla s teškim hendikepom, ali je borac u duši, završava studije književnosti, piše pesme i želi da bude glumica. Autori su bolnu temu provukli bez napadne sentimentalnosti, sa fascinantnom baladom 'Pod sjajem zvezda ove noći' u izvođenju Kvarteta Predraga Ivanovića“, piše u saopštenju žirija. Reportaža je bila deo predispitne obaveze iz predmeta Izveštavanje o drugome, pod mentorstvom doc. dr Smiljane Milinkov, dok je montažer bio Jaroslav Kovač. Prva nagrada donosi autorima Povelju Radio Beograda  i novčani iznos u vrednosti od 1.000 evra koji daruje porodica Nede Depolo. Nagrada će biti uručena na svečanosti povodom Dana Radio Beograda 2. oktobra 2017. u 12 časova.